Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?

  • szt.
  • 39,90 zł

Światło w mroku. Jak pomagać sobie i innym w obliczu lęku i traumy wywołanych wojną?

Premiera książki 13 maja 2023. Zamów już teraz swoją książkę w preorder i otrzymaj ją jako pierwszy. 


Książka w jasny sposób wprowadza zagadnienia lęku i traumy, a przede wszystkim odwołuje do prostych, sprawdzonych środków postępowania wobec własnych i cudzych reakcji lękowych (adaptacyjnych), podaje również wskazówki i środki zaradcze w postępowaniu z traumami.

Stworzyliśmy też kurs rozwojowy 'Światło w mroku. Jak radzić sobie z lękiem i traumą,' który stanowi uzupełnienie treści przekazywanych w książce. Szczegóły kursy znajdziesz TUTAJ. Kurs jest realizowany przez Bennewicz Instytut Kognitywistyki

 

Książka powstała w ramach projektu „Ukraina”. Mającego na celu wsparcie osób objętych traumą wojenną oraz psychologicznymi skutkami wojny. Stworzona dla Polaków i Ukraińców. 

Cena książki jest tak atrakcyjna (pokrywa koszty jej powstawania) gdyż autorzy chcą ja upowszechnić jako pomocne narzędzie wsparcia.

Od początku wojny do Polski wjechało ponad 9,9 mln uchodźców wojennych z Ukrainy, a około 77% dorosłych Polaków zaangażowało się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy od momentu rosyjskiej agresji. Trauma wojenna i skutki psychologiczne wojny dotkną potężną liczbę ludzi – zarówno tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów, jak i tych, którzy wspierają potrzebujących w trudnych chwilach.

O autorach

Maciej Bennewicz - menedżer, trener kognitywny, superwizor, socjolog ze specjalizacją z psychologii, artysta plastyk, ilustrator. Założyciel Instytutu Kognitywistyki, organizacji kształcącej zawodowych mentorów, coachów i socjoterapeutów w modelu Psychologii Doświadczeń Subiektywnych. Autor i współautor licznych artykułów, a także ponad 30 książek z tematyki psychologicznej i rozwoju osobistego. Terapeuta i coach z 35-letnim doświadczeniem w pracy z ludźmi.   

Anna Prelewicz - Dyrektorka programowa w Instytucie Kognitywistyki, prezeska Fundacji Instytutu Kognitywistyki, trenerka kognitywna, superwizorka, mentorka, coacherka, terapeutka. Od ponad dziesięciu lat prowadzi sesje indywidualne oraz grupowe. Specjalizuje się w procesach wspierających zdrowienie i rozwój osobisty w formule kognitywnej. Współautorka licznych książek z dziedziny rozwoju osobistego i psychologii. Współtwórczyni metody Psychologia Doświadczeń Subiektywnych.