Przerażające oddziaływania na odległość cz. I-III + ZESTAW ĆWICZEŃ - Maciej Bennewicz - Pakiet z ćwiczeniami

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9788394540012
  • Producent: Coach&Couch
  • Kod producenta: 9788394540012
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 69,90 zł
  • Niedostępny

Rozrywka w świetnym wydaniu

W pakiecie 3 części powieści + zeszyt ćwiczeń zawierający 12 ćwiczeń transpersonalnych na podstawie cyklu powieści.

Ćwiczenia to doskonałe narzędzie pracy z metaforą, które możesz wykorzystać w pracy z samym sobą lub jako coach/mentor w pracy ze swoim klientem (zespołem, podwładnymi itp.). 

Doskonały zestaw na prezent!

Intryga, humor, magia, bohaterowie rodem z przeróżnych światów, a wszystko to okraszone refleksją nad naszą misją w życiu.

---

Krótko o cyklu "Przerażające oddziaływania na odległość":

Gra w kości to książka, która długo nie zniknie z waszej pamięci, a każde bliższe zapoznanie się z nią, dostarcza nowych i nowych spostrzeżeń.

Głowa do wynajęcia to kontynuacja losów bohaterów cz.I.

Mroczniejsza, jednak wciąż okraszona poczuciem humoru dodającym intrydze nowego wymiaru.

Czarujące czarownice – przybywają w części III. Są w takim samym stopniu złowrogie, co zniewalające! Strzeżcie się ich! 

 

Pakiet trzech części powieści wraz z zeszytem ćwiczeń transpersonalnych wysyłamy przewiązany wstążką.

 

O części I

Lubisz kryminały, powieści fantasy i political fiction?

Mistrz i Małgorzata, Homer, religia bahai, voodoo, a przede wszystkim nietuzinkowe poczucie humoru i wartka akcja to mieszanka, która sprawia, że książkę można "połknąć" w całości od razu....

Kolejna powieść Macieja Bennewicza, w której autor mistrzowsko bawi się różnymi konwencjami literackimi. Czytelnik zapraszany jest do świata współczesnych mu bohaterów, który nieoczekiwanie pokazuje swoją podszewkę pełną magiczności, gadających kotów, dziadów proszalnych i tajemniczych obrzędów. Wszystko to w lekkiej, żartobliwej formie, która nieoczekiwanie zmienia się w - całkiem serio - refleksję dotyczącą każdego z nas, naszych wyborów, poszukiwania sensu życia, codziennych prób i wyzwań.

Krótkie rozdziały, błyskotliwe dialogi i wciągająca narracja sprawiają, że nie można się od tej książki oderwać.

"Gra w kości" to pierwsza cześć cyklu „Przerażających oddziaływań na odległość”.

 

O części II

Druga część "Przerażających oddziaływań na odległość" jest mroczniejsza od pierwszej i jednocześnie bardziej refleksyjna.

Postaci uwikłane są w coraz bardziej niebezpieczne intrygi, po omacku szukają wyjścia z labiryntu spisków. Poznasz korupcję na szczytach władzy i magię karaibskich bóstw. Niektórzy bohaterowie życia publicznego mogą się wydać dziwnie znajomi.

Autor w znakomitym stylu łamie konwencje literackie. Lubisz wątki kryminalne? lubisz groteskę i satyrę? Lubisz realizm magiczny? Lubisz powieść historyczną? Wszystko to i jeszcze więcej, jak w znakomitej potrawie, znajdziesz w Głowie do wynajęcia. Lekkie smaki dialogów mieszają się z wytrawnymi odcieniami akcji a to wszystko zrównoważone nutą refleksji. Nie można się oderwać ani na chwilę!

 

O części III

Czarujące czarownice – przybywają. Są w takim samym stopniu złowrogie, co zniewalające! Strzeżcie się ich!

W trzeciej części powieści Bennewicza, uznawanej już za kultową, czytelnik jest zaskakiwany nie mniej niż w poprzednich. Tytuł cyklu: Przerażające oddziaływania na odległość - to cytat z Einsteina. Czym był tak przerażony? Fizyką kwantową, fizyką cudów?

Autor w swojej powieści wprowadza nas w świat, w którym cuda nowej fizyki stały się rzeczywistością. Podróże w czasie i światy alternatywne to naturalne zjawiska, zaś czary, to codzienna praktyka.

W części trzeciej tytułowe Czarujące czarownice nie tylko rzucają uroki, są także budzącą lęk królową albo piękną kobietą o uwodzicielskim uroku, walczącą o swoje prawa bojowniczką, przebiegłą matką rodu oligarchów.

Władają światem, z rzadka tylko używając legalnych metod. Namiętność, pożądanie, zemsta to uczucia, które targają bohaterami. Tym razem nie zabraknie też wielkiej miłości, podstępnej zdrady, walki na miecze i hordy dzikich wojowników.

Zaskakujące zwroty akcji, szokujący rozwój wypadków, zabawa konwencjami literackimi, krótkie, dynamiczne rozdziały, humor i dystans cechują tę nieprawdopodobnie wartko toczącą się akcję. Nie oderwiesz się od lektury!

 

Recenzja Czytelniczki:

"Przerażające oddziaływania"? Zdaniem autora lata 80 nadal żyją w nas. Wówczas to narodziła się współczesna Polska. Właśnie w tych latach burzy i przełomu wyłoniła się większość obecnych symboli i nieuświadomionych wartości. Młodzi bohaterowie powieści wówczas się narodzili i ich dzieciństwo zostało ukształtowane pod wpływem tego silnego bodźca. W znakomitej większości nie uzmysławiają sobie, jakie piętno na nich te lata odcisnęły. Bohaterowie ze starszego pokolenia musieli usunąć się w cień, gdyż nowy ustrój nie pozwala „bezpiece” na jawne królowanie na szachownicy władzy. Nadal jednak pociągają za sznurki, a raczej grają w demoniczne kości, i stoją na straży starego porządku.

Dawni komunistyczni aparatczycy zaprzęgli do swego drabiniastego wozu nawet bogów Voodoo, żeby wywołać totalny społeczny ferment. Pytanie, czy potrafią nad tym chaosem zapanować. Wir tajemnicy wciąga i kręci się coraz szybciej. Kto jest głównym sprawcą całego zamieszania: biskup, emerytowany generał czy nieczysta siła?

Aby to odkryć musisz poddać się biegowi czy raczej galopowi wydarzeń. Nie będzie łatwo - twoim przewodnikiem zostanie gadający kot, który niczym w Mistrzu i Małgorzacie mówi zagadkami i miesza jeszcze bardziej w głowie. Jednak intuicyjnie czujesz, że warto mu zaufać.

Przerażające? Raczej dające do myślenia, zachęcające do zastanowienia się nad swoją rolą w świecie. Ale przede wszystkim niezwykłe i pełne humoru perypetie głównych bohaterów. Co Ci się może przydarzyć podczas jednego lata? Możesz przesiedzieć je na ławce w parku. Możesz też zostać czarodziejem, podróżnikiem i przyjacielem boga Voodoo. Możesz podróżować i w przestrzeni, i w czasie. 400 lat - to nie problem. Każdy może okazać się niezwykły, a nawet magiczny - babcia, sąsiad i żona szefa…

Irena Kłosek-Urban