81 Tajemnic. Maciej Bennewicz. Adam Sornek

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9788395550607
  • Producent: Coach&Couch
  • Kod producenta: 9788395550607
  • Dostępność: Brak Brak
  • szt.
  • 81,00 zł
  • Niedostępny

„81 Tajemnic” jest książką o przebudzeniu, jednak nie tłumaczy czym ono jest, a demonstruje proces przebudzenia, które dokonuje się na oczach czytelnika.

Książka zawiera 81 opowieści metaforycznych autorstwa Macieja Bennewicza (występującego niejako w roli mistrza), które interpretuje Adam Sornek (uczeń mistrza). Każda interpretacja ucznia staje się krokiem ucznia do jego własnego – osobistego przebudzenia. Budzi się, odkrywając różne tajemnice życia, o których jego podświadomość wiedziała, jednak analityczny rozum był zbyt ślepy by je dostrzec i zrozumieć.

Książka zaprasza Cię do podróży Adama w głąb siebie. Będziesz jej świadkiem i obserwatorem, dzięki czemu możesz stworzyć własne interpretacje opowieści metaforycznych i przebudzić się na swój indywidualny sposób.

Czym jest przebudzenie?

 

"Przebudzenie” człowieka – jakkolwiek je rozumieć – staje się tematem powszechnego zainteresowania ludzi odczuwających niedosyt, czy pustkę. Ma to silny związek z kryzysem religii jako takiej, która poza rytuałami, nie potrafi dać człowiekowi niczego, co doprowadziłoby jego egzystencję do pełni szczęścia, akceptacji, miłości, a w konsekwencji do lekkości i nieomal pełnej zgody na wszelakie okoliczności zewnętrzne.

 

Samo „przebudzenie” jest terminem wieloznacznym, indywidualnym i subiektywnym dla każdego, kto się nim posługuje. Rozmawianie, czy pisanie o przebudzeniu jest trudne, a może nawet niemożliwe. To nie jest sfera słów, procesu czysto intelektualnego, a specyficznego dla każdego człowieka doświadczenia. Osobistego i unikalnego doświadczenia. Ludzie aktualnie szukają przebudzenia nieomal wszędzie: w jodze, medytacji, modlitwie, technikach oddechowych, szamanizmie, literaturze, kwantowych technikach uzdrawiania, symbolizmie, a nawet substancjach, których działanie na dłuższą metę prowadzi do uzależnienia od czegoś, co jest poza człowiekiem (poza jego wnętrzem), i już z tego powodu niebezpiecznego. Nie szukają jednak w sobie.

 

Książka o przebudzeniu

„81 Tajemnic” jest książką o przebudzeniu, jednak nie tłumaczy czym ono jest, a demonstruje proces przebudzenia, które dokonuje się niejako na oczach czytelnika. Książka zawiera 81 opowieści metaforycznych autorstwa Macieja Bennewicza (występującego niejako w roli mistrza), które interpretuje Adam Sornek (uczeń mistrza). Każda interpretacja ucznia staje się krokiem ucznia do jego własnego – osobistego przebudzenia. Budzi się, odkrywając różne tajemnice życia, o których jego podświadomość wiedziała, jednak analityczny rozum był zbyt ślepy by je dostrzec i zrozumieć.

Praca z metaforą

Dzięki opowieściom metaforycznym mistrza uczeń – bez jakichkolwiek sugestii z zewnątrz – odkrywa prawdy, które są w nim. Swoją drogę. Odkrywa siebie przed sobą, na swój unikatowy sposób. Tak staje się świadomy, dorosły i coraz bardziej przebudzony. Tak staje się swoją własną tajemnicą, którą samodzielnie odkrywa.

„81” to również cykl szkoleń i warsztatów, które będą organizowane jako zaproszenie do własnej pracy z metaforą. Metafora to najsilniejsze narzędzie poznania samego siebie w sposób ekologiczny. To ona gwarantuje, że nasze przyzwyczajone do wzorców ego staje się bezradne. 

Zapraszamy do podróży… 

Książka zaprasza Cię do podróży Adama wgłąb siebie. Będziesz jej świadkiem i obserwatorem, dzięki czemu możesz stworzyć własne interpretacje opowieści metaforycznych i przebudzić się na swój indywidualny sposób.

Dzięki książce możesz w końcu zrozumieć, że wszystko jest z Tobą w porządku – potrzebujesz po prostu wszelkich pytań, odpowiedzi (i rozwikłania tajemnic) poszukać w sobie, nie zaś na zewnątrz siebie. Opowieści zawarte w książce każdy może zinterpretować inaczej – nie ma tu dobrych czy złych odpowiedzi.

Najważniejsze jest jednak odkrywanie siebie – największej tajemnicy.