Koan Macieja Bennewicza (wersja w ramie z kolażem/grafiką)

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 46
 • Producent: Coach&Couch
 • Kod producenta: 81_R2
 • Dostępność: Dostępny Dostępny
 • szt.
 • 699,00 zł

Wersja w ramie z kolażem/grafiką autorstwa Macieja Bennewicza:

 • Ty decydujesz o dacie publikacji (jednak zamówienie musi zostać złożone najpóźniej na7 dni przed planowaną datą publikacji)
 • Na wskazany adres zostanie przesłany oprawiony w ramę i podpisany przez autora Koan.
 • Koan będzie zawierał autorski kolaż / grafikę wykonaną przez Macieja Bennewicza, będącą ilustracją  tekstu literackiego dzięki czemu prezent nabierze unikalnego smaku i wyjątkowej formy.
 • Publikacja będzie miała miejsce na blogu autora (bennewicz.pl) oraz na profilu Facebook / Linkedin.
 • W dniu publikacji zamawiający otrzyma informację o publikacji.

Czym jest koan?

Koan to krótka opowieść, czasem po prostu pytanie, lub dialogi, które przed wiekami w tradycji buddyjskiej były fragmentami kazań wygłaszanych przez lamów lub mistrzów. Technika ta stosowana była w tradycjach wschodu od taoizmu, po mistrzów chan, chińskiego odłamu buddyzmu, do japońskiego buddyzm zen. Z czasem stały się przypowiastkami filozoficznymi, wierszami, zadaniami dla uczniów, drogowskazami. W tradycji Zachodu też nie brakuje tego rodzaju krótkich form. Posługiwał się nimi Sokrates, Marek Aureliusz, Seneka, Monteskiusz, Fryderyk Nietzsche, Carl Gustav Jung i wielu innych.

Koany mają paradoksalną strukturę. Paradoks ma zaskoczyć, zszokować Twój umysł, który być może ugrzęzł we wzorcach i stereotypach. Przyjmuje się, że jeśli uczeń znajdzie odpowiedź na zadane (zaszyte w koanie) pytanie – jego problem lub dylemat zostają rozwiązane – on zaś może uzyskać przebudzenie, oświecenie, czyli głęboki wgląd, dzięki któremu przeszłe troski znikają, następuje wyzwolenie się z iluzji umysłu. Pojawia się spójność, spokój, równowaga.


Dziś fejsbuk i inne media sprawiły, że chętnie czytamy krótkie formy. W biegu, w autobusie, na przerwie – towarzyszy nam smartfon i króciutkie, czasem mikroskopijne teksty. Wielu z nas lubi czytać internetowe memy, nierzadko są bowiem trafne, inspirujące, są jak przestroga lub zaproszenie. Podobne funkcje w rozwoju osobistym pełnią koany – są zaproszeniem do zmiany, do nowego punktu widzenia, do odkrycia własnych zasobów lub po prostu nowych dróg. Czasem w ślad za takim odkryciem sprawy układają się jak po sznurku. Minęły bowiem przeszkody i ograniczenia, które sami stwarzaliśmy naszym stylem myślenia i działania.


Koan, zaś wersji coachingowej i spolszczonej - kołczołan (neologizm mego autorstwa), może nie tylko zaprosić do zmiany i rekapitulacji dotychczasowego stylu życia, może to życie zmienić na spójne, spokojne, zrównoważone i lekkie. Owszem, jedno zdanie, działa czasem jak iskra.

 

Zamów koan Macieja Bennewicza - dla siebie albo dla kogoś bliskiego.

Zrób komuś prezent na imieniny, urodziny, rocznicę - wówczas koan pojawi się w konkretnym dniu.

 

Zasady

1. Możesz zamówić koan dla siebie lub komuś go sprezentować. 

2. Przy składaniu zamówienia w polu "uwagi do zamówienia", pamiętaj aby podać:

 • Dla kogo jest koan - Nie ujawniaj danych osobowych, po prostu podaj imię i pierwszą literę nazwiska albo pseudonim lub nick.
 • Z jakiej okazji
 • Kiedy ma zostać opublikowany
 • W krótkiej wiadomości opisz nam czego ma dotyczyć

3. Koan może pojawić się najwcześniej w przeciągu 7 dni od dnia dokonania i opłacenia zamówienia. 

4. Tytuł koanu będzie zawierać syntetyczne określenie tematu oraz dopisek "koan dla ..." np. "Zazdrość - koan dla Magdy M.", "Równowaga - koan dla Józka W.”, „Domino - koan dla Kasi F.”, „Dysfunkcja - koan dla Piotra W.”. W przypadku koanu w formie prezentu, dodatkowo może pojawić się informacja od kogo jest prezent np. "Determinacja - koan dla Rafała Cz. od Michała T.". Nazwiska nie pojawią się w tytule ani w treści. Szanujemy prywatność. 

5. Zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, bez uzasadnienia, gdy z jakichkolwiek przyczyn uznamy, że za zleceniem mogą stać niejasne intencje.

6. Zamówiona forma literacka jest wizją artystyczną autora koanu. Z tego powodu nie ma możliwości złożenia reklamacji ani zmiany treści lub formy opublikowanego już dzieła. Wpływ Zamawiającego na treść koanu sprowadza się do wskazania tematu przy złożeniu zamówienia.

7. Zamówienie koanu jest równoznaczne ze zgodą na artystyczną wizję literacką autorów w zasugerowanym przez Zamawiającego temacie.

8. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta (art. 38) po publikacji koanu nie przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy, ponieważ przedmiotem zakupu jest tekst przygotowany według Twojej specyfikacji, służący zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb (na indywidualne zamówienie). Dokonując zakupu wyrażasz zgodę na niezwłoczne przystąpienie do świadczenia usługi (przygotowania artystycznego dzieła) oraz potwierdzasz, że zostałeś poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia (przygotowaniu tekstu przez Macieja Bennewicza) utracisz prawo odstąpienia od umowy.     

9. Do zamówienia stosuje się postanowienia:

 • regulaminu, o ile niniejszy dokument nie stanowi inaczej - kliknij
 • polityki prywatności - kliknij.